Київська хардбольна команда "ZAGRAD"
Головна » Статті » Хардбол
Дешевше нема куди

Зважаючи на ціни, які пропонує український ринок на пневматичну зброю, хардбол, поза сумнівом, залишається найкращою альтернативою іншим військовоспортивним іграм. Адже звичайний пневматичний пістолет, який підійде для новачка, коштує близько 400 гривень. За пістолет-кулемет або гвинтівку в магазині попросять більше ніж шість сотень. Звісно, як і в будь-якій грі, за високу якість товару доведеться викласти чималеньку суму. А надто, коли це ігри дорослих.

Початківцю насамперед потрібно визначитися, якою саме зброєю він захоче воювати: гвинтівками середньої дальності або снайперськими, штурмовою зброєю тощо. Так, гравець-штурмовик витратить на зброю в середньому близько 1500 гривень. Якщо захоче стати снайпером — доведеться купити, окрім гвинтівки, ще й оптичний приціл. Хоча йому для початкових ігор вистачить і одного пістолета.

Також новачку потрібен захисний костюм, рукавиці, маска, взуття. Дехто до всього цього додає ще наколінники, налокітники та «розгрузки». Костюмом може стати будь-який одяг. Скажімо, старий бушлат або зношена польова військова форма. Тут, як кажуть, кожен дивиться у свій гаманець. Згодом гравець усе ж таки зрозуміє, що запорукою перемоги є маскування. Тому в деяких хардболістів на різні сезони — різна уніформа. Найпоширенішими камуфляжами є флектарн (Німеччина), ДПМ (Британія) і, звісно, наш вітчизняний «дубок».

На ноги хардболісти зазвичай одягають черевики з високим берцем або звичайні кросівки. Рукавицями можуть слугувати кілька пар старих шкіряних, але в жодному разі — лижних. Попри те, що вони доволі товсті, їх легко пробиває пневматична зброя. Також можна використовувати страйкбольні кевларові рукавиці, піддіваючи під них в’язані.

Мабуть, у всіх вдома у комірчині лежить купа непотрібних речей, з яких без особливих фінансових витрат можна створити справжній захисний костюм. Ось із маскою вже складніше. Зазвичай хардболісти купують пейнтбольні маски, що були у вжитку. Залежно від їх модифікацій ціни різні й коливаються від 40 до 300 гривень. Куплену маску необхідно, висловлюючись молодіжним сленгом, «прокачати». Насамперед закривають усі вентиляційні отвори товстою шкірою або перфорованим металом з дірочками 2 — 3 мм. Під метал, як правило, вмонтовують нержавіючу сітку. Також знадобиться кулер від ПК або ноутбуку, який приєднують до блоку з кількома батарейками чи акумуляторами. Його вмонтовують у маску таким чином, щоб при включенні потік свіжого повітря потрапляв на лінзу. В такому разі вона не запотіває й дає можливість чітко бачити все навколо і прицільно стріляти. Ціни на кулери різні — в середньому від 15 до 70 гривень, залежно від розмірів.

Отже, новачку на екіпірування потрібно близько 1500 гривень. Звісно, ця сума не є межею. Дехто вкладається в набагато меншу, а дехто витрачає набагато більше грошей. Звісно, від новоспеченого хардболіста ніхто не вимагає купувати все й одразу. Кожний зважає на власні статки, щось купує раніше, щось — пізніше. Головне, щоб бажання займатися хардболом від цього не зникло.

Джерела:

"Народна армія" №203 (5055), 6 листопада 2012 року

Джерело
0 коментарів
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Реєстрація | Вхід